תוכן העניינים

טיפים שיהפכו אותך לגנן מקצוען – מספיק להיות חובבן!

דבר ראשון כל הכבוד, לא פשוט להגיע להחלטה בעלת משמעות כזאת. נכון שלהיות גנן חובבן זה נחמד, אבל אם אתה ממש אוהב לעשות עבודות גינון, מרגיש שאתה כבר בשל ומעוניין להתקדם לליגה של המקצוענים וגם אולי לעשות כסף על הדרך אז יש לנו כמה טיפים חשובים בשבילך.

להיות גנן מקצוען כרוך בשעות רבות של צבירת ידע תיאורטי ובעיקר מעשי. תלוי מאוד בנכונות שלך לעשות ולנסות, בלטעות וללמוד מטעויות ובעיקר בהבנה שמדובר בעבודה שלעיתים תהיה מאתגרת פיזית והיא תדרוש ממך לטבול את הידיים שלך עמוק בבוץ ולהתלכלך.

כל אלו לא יועילו גם לגנן המקצועי ביותר, אם לא יהיה לו את הציוד המתאים. בדרכך להיות גנן מקצוען חשוב שתכיר את המותג – "סופרלנג". מדובר במרכז מקצועי ענק בו תמצא כלים, אביזרים ומערכות מובילות לטיפול בצמחיה ובגן, שירות תיקונים מקצועי וייעוץ הנוגע לבחירת כלי הגינון המתאימים, תכנון הגינה ומערכות ההשקיה.

מוכן להפוך למקצוען? אז רגע לפני שאתה יוצא לקניות ומצטייד בציוד המתאים, יש לנו 7 טיפים חשובים עבורך.

המקצועיות מתחילה בכלי הגינה שאתה עובד איתם

1 – כל עבודות הגינון בכלי אחד

אחד הכלים הראשונים שכדאי לך להצטייד בהם הוא מנוע קומבי, במיוחד דגם KM-56R של חברת STIHL. מדובר בכלי מוטורי עוצמתי ויעיל הפועל על בנזין, נוח וקל לשימוש ועליו ניתן להרכיב ראשים שונים לביצוע מגוון עבודות גינון, כגון ראש מפוח, ראש מקלטרת, ראש חרמש, ראש מגזמת מתכווננת, ראש משור גובה ועוד.

דגם זה מגיע עם מנוע בנפח של 27.2 סמ"ק והספק של 1.1 כוחות סוס. המשקל הכולל של הכלי הוא כ-4 קילוגרמים ואורכו הכולל הוא כ-85 סנטימטרים. הראשים השונים ניתנים להרכבה בקלות, וגם שטח האחסון שתופס המכשיר אינו גדול. ברכישה ב'סופר לנג' תקבל הדרכה בנוגע לשימוש יעיל ובטוח.

2 – מנוע קומבי נטען

מנוע קומבי הפועל על סוללות נטענות לנוחות מקסימלית ומיועד לשימוש מקצועי הוא מנוע קומבי נטען של STIHL מדגם KMA130 וניתן לחבר אליו את כל הראשים של מנועי הקומבי המוטוריים של חברת .STIHL

המשקל של הכלי הוא 3.2 ק"ג, אורכו 92 סנטימטרים והוא מאפשר 3 מהירויות עבודה שונות. גם ברכישה של דגם זה תקבל הדרכה לגבי השימוש בו שתכלול הסבר על זמני העבודה השונים שמאפשרת הסוללה עבור כל ראש שמורכב על המכשיר.

כמו כן, יש שני דגמי סוללות המתאימות לכלי זה AP200 ו-AP300 כאשר ה-AP300 מאפשר זמני עבודה משופרים.

לתשומת לבכם!

מן הראוי שנציין שאיסוף כלים מוטוריים, חשמליים ונטענים של חברת STIHL נעשה מבית העסק ואין אפשרות לקבל אותם במשלוח עד הבית. זאת על מנת שנוכל להעניק הדרכה מלאה על הפעלת הכלים ונהלי בטיחות בעבודה.

מניסיוננו אנו רואים בבירור ששימוש נכון ותחזוקה ראויה יעזרו להבטיח שכלי העבודה ימשיכו לשמש אתכם בנאמנות ונוחות לשנים רבות.

מקצוען אמתי ממגן את עצמו כדי שיחזור בריא ושלם הביתה.

גנן מקצועי עושה דבר חשוב נוסף וכדי לגלות את הסוד הזה תצטרך לקרוא עד הסוף.

שווה לחכות לבונוס

3 – הגנת ידיים

כגנן מקצועי תידרש לבצע עבודות שונות שעלולות לסכן את הידיים שלך שהם כלי העבודה החשוב ביותר שיש לך. ידיים פצועות יפריעו לך לבצע אפילו את הפעולות הפשוטות ביותר ולכן חשוב לשמור עליהן.

אתה חייב לנקוט באמצעי הזהירות הנכונים. מסורי שרשרת לכריתה וגיזום, מכסחות דשא, גרזנים, מסורים ידניים, חרמשים ומספרי גיזום הם רק חלק מהכלים אשר בתפעולם ובטיפולם אתה עלול לפצוע את עצמך.

מניסיוננו בעניין הגנת הידיים, אנחנו ממליצים שתתייעץ אתנו ואפילו תגיע למדוד כמה דגמים ומידות וזאת מהסיבה הפשוטה שכפפות הגנה מגיעות בכמה דרגות הגנה. קח בחשבון שכפפות בדרגת הגנה גבוהה עשויים מחומרים קשיחים יותר שמקשים על התנועה החופשית של היד ובמיוחד של האצבעות, דבר שגורם לירידה ברגישות ובתחושה וזה עלול להפריע בתפעול הכלים השונים. כפפות מגן בדרגת הגנה נמוכה, מגדילות את הסיכוי לפציעה אך מאפשרות מנגד לחוש טוב יותר את הכלים ומאפשרות דיוק בהפעלת לחץ על המתגים והכפתורים השונים שעל הכלים שלך.

בנוסף, הכפפות מגיעות במידות שונות והן עשויות עור מלא וטקסטיל, מרופדות היטב ובעלות חפתים סגורים.

4 – הגנת אוזניים

זה יהיה קצת ארוך אך חשוב אז התאזר בסבלנות בבקשה.

אחד הדברים הפחות נעימים בעבודות גינון הוא הרעש. מנועי הכלים בהם תשתמש בעבודות הגינון מפיקים רעש רב ועם הזמן הרעש עלול להזיק לשמיעה שלך ומדובר בנזק בלתי הפיך.

דציבל או DB, היא יחידת המידה של צליל ורעש. לדוגמה רעש בשיחה או בדיבור מגיע לעוצמה שנעה בין 30-40 DB. צעקה מגיעה לעוצמה של 55-60 DB. עוצמת רעש באולמות אירועים על פי התקנות של המשרד לאיכות הסביבה, צריך להיות 75-80 DB ובמועדוני בילויים ברחבי הארץ העוצמה כבר מגיעה לרמה בלתי נתפסת של 125-130 DB.

עכשיו, מה שקובע את חומרת הנזק לאוזניים הוא השילוב של עוצמת הרעש יחד עם אורך זמן החשיפה לרעש (ניתן למצוא באינטרנט מידע מפורט בנושא זה).

המוח שלנו מתוכנת להגיב ולהגן עלינו מול התקפת רעש ובמצב כזה הוא משכיב שערות מיוחדות המוקפות נוזלים בתעלות האוזניים שהם בעצם קולטני גלי הקול ובכך הוא מחליש את עוצמת הרעש הנקלטת, סוג של כפתור להנמחת עוצמת בקול. הבעיה היא שלוקח זמן רב לשערות להזדקר חזרה למצב הרגיל שלהן ולעיתים הן לא חוזרות לגובהן המרבי וזה מה שבעצם גורם לירידה ביכולת השמיעה.

הנזק עלול לבוא לידי ביטוי בצורות הבאות:

 • ירידה באיכות השמיעה.
 • שמיעת צלצולים.
 • שמיעת צליל גבוה באוזן אחת או בשתיהן שנמשך לזמן קצר.
 • שמיעת צליל גבוה באופן קבוע.

זכור!!!

מרבית מסורי השרשרת עוברים את עוצמת הרעש המרבית המומלצת שהיא 80 DB ומגיעים לעוצמה של 110-120 DB. יש חברות כמו STIHL שדואגות לציין על גבי הכלים שלהם את עוצמת הרעש שהכלי מפיק בדציבלים.

אוזניות מגן הן ציוד חובה!!!

יש לנו הרבה דגמים שיעשו עבודה טובה מאוד בהגנה על האוזניים שלך אך מניסיון שלנו וכמובן מפידבקים של לקוחות, אנחנו בחרנו להמליץ לך על אוזניות המגן BLUETOOTH מדגם DYNAMIC BT של חברת STIHL. נכון הן קצת יקרות אך איכות החיים שתקבל יחד איתן שווה הרבה יותר:

 • תכנון ובנייה מצוינים שמעניק בידוד מעולה מרעשי רקע.
 • הן מצוידות גם בביטול אלקטרוני של רעשי רקע.
 • הן נטענות בחיבור USB בבית וברכב.
 • הן מגיעות לזמן עבודה של עד 38 שעות ברצף.
 • מאפשרות האזנה למוזיקה באיכות שמע מצוינת.
 • מאפשרות ניהול שיחות בזכות המיקרופון המובנה.
 • ניתן לענות ולנתק לשיחות נכנסות.
 • מצוידות בכפתורים גדולים ונוחים הממוקמים על האוזניות עצמן.
 • מאפשר לך להשאיר את הטלפון הנייד ברכב או בתיק.
 • מגיע לטווח של 10 מטרים לפי היצרן מבלי לאבד קשר. אנחנו הגענו למרחק גדול מזה בהרבה.
 • ואחרון, הן מגיעות עם חיבור AUX שמאפשר חיבור ישיר לטלפון, מחשב ועוד.

4.5 – בונוס קטן

על כל סמארטפון אנדרואיד או IOS ניתן להתקין אפליקציות חינמיות שיודעות למדוד עוצמת דציבלים. חפש בחנות האפליקציות משהו בסגנוןDB Analyzer, Sound Analyzer  תתקין אותם ותוכל למדוד ולדעת כמה רעש פחות או יותר הכלים שלך מפיקים.

5 – הגנה על פלג הגוף העליון והתחתון

גם על הגוף יש להגן בזמן העבודה ואת זאת תוכל לעשות באמצעות מכנסי הגנה מול מסורי שרשרת ומעיל תואם, דגם ECONOMY PLUS של STIHL. הסט מגיע בצבע אפור עם חלקים בצבע כתום ושחור פחם לנראות מקסימלית. המכנסיים והמעיל כוללים הגנת ניסור מאושרת בתקן EN381 והם בעלי פתחי אוורור וכיסים שימושיים. הם מאפשרים תנועה חופשית שתעזור לך לעבוד בנוחות תוך הגנה מקסימלית על כל גופך.

6 – הגנה על עיניים

משקפי מגן Ultravision נגד אדים של חברת UVEX יגנו על העיניים שלך בכל סוג עבודה. משקפי המגן שומרים עליך מפני התזה של נוזלים במיוחד כאשר מדובר בכימיקלים ולא מלבינה או מתכהה במגע עמם. המשקפיים מתאימים לכל מבנה של פנים, ניתן להרכיב אותם גם מעל משקפי ראיה וכוללות גם הגנת UV. למשקף יש ציפוי פנימי נגד אדים וציפוי חיצוני למניעת שריטות.

7 – להישאר עם הרגליים (מוגנות) על הקרקע

על מנת להבטיח הגנה מקסימלית לכפות הרגליים שלך, כדאי להצטייד בנעלי בטיחות Rhino מדגם RH30065 עם כיפת מגן. נעלי עבודה אלו, העומדות בתקן S3, הן נעליים אנטי-סטטיות המצוידות בכיפת מגן ממתכת מעל אזור האצבעות וברפידה מיוחדת המונעת חדירה של חפצים חדים העלולים לפגוע בכף הרגל.

בטיחות מעל לכל

חשוב לנו מאוד לשים דגש חזק על נושא הבטיחות מאחר ואנשים נוטים לזלזל בו בדרך כלל.
הנה כמה שאלות שיכניסו קצת פרופורציה:

 • היית מוכן לעבוד בבניין משרדים שאינו ממוגן מפני שריפה?
 • היית מוכן לעבוד במבנה שאין בו מערכת לגילוי עשן או מערכת ספרינקלרים?
 • תסכים לגור בדירה או בבית שאין בו חדר ממד?
 • האם היית מוכן לשלוח את הילדים לבית הספר ברכב שאין בו חגורות בטיחות ומראות?

מה שאני מנסה להבהיר הוא שבסופו של יום, הדבר הכי חשוב הוא שכולנו נחזור הביתה בריאים ושלמים ולכן, שים את נושא הבטיחות שלך מעל לכל שאר הדברים.

בונוס

8 – הכוח לא נמצא בידע אלא במה שאתה עושה אתו

אם בוער בך להיות גנן ויש לך תשוקה אמתית למקצוע, שב ותלמד, תשאל ותכיר כל דבר בתחום, תקרא ותשאף לדעת כל דבר אפשרי הקשור למקצוע. תרים ותשפר את המקצועיות שלך ובכך תגדיל את הערך שלך. תתחבר למקצוען אחר שנמצא בתחום כבר שנים ושאב מהניסיון שלו כמה שיותר אינפורמציה.

אל תוותר ותסכים לבצע כל משימה קשה ככל שתהיה ותלמד אותה על הדרך תוך כדי תנועה, תכנון וביצוע. לא מסתדר עם המשימה? בקש מגנן מנוסה יותר עזרה תמורת תשלום ושילמד אותך על הדרך. אולי תשקול אפילו שיתוף פעולה חד או רב פעמי.

המפתח הוא התמדה, השקעה ועשייה.

אגב, אם תשים לב, הטיפ הזה הוא נכון לכל תחום ומקצוע שתבחר. כל עוד אתה מגיע המצוייד בתשוקה ועושה את העבודה בהתמדה ועקביות אז אתה בדרך הנכונה להצלחה. כל עוד תסתכל על מכשולים ונפילות כעל הזדמנויות לשיפור ולמידה במקום תירוצים להרמת ידיים ולפרישה, אתה בדרך הנכונה.

לסיכום

הכלים והציוד שנשתמש בביצוע המשימות במסגרת העבודה ישפיעו באופן ישיר על היעילות שלנו, על איכות העבודה ועל הבטיחות שלנו. הכלים שהמלצנו עליהם כאן ייתכן ויתאימו לך וייתכן גם שלא. זכור שיש הרבה כלים שיכולים להתאים לך אך לפני שתקבל החלטה סופית, אני ממליץ שתרים טלפון, תאם אתנו פגישה וקפוץ לביקור. אני יכול להבטיח לך דבר אחד, גם אם לא תמצא אצלנו את מה שאתה מחפש, אני מאמין שתהיה מרוצה מהמבחר והמקצועיות שלנו וזכור! האנשים שחוזרים אלינו כבר 25 שנה חוזרים בעיקר בזכות היחס שהם מקבלים, השפה המשותפת וההבנה שמגיעה בעקבותיה.

שתף:

Facebook
WhatsApp
Email