תוכן העניינים

טיפים לטיפול בדשא בקיץ

המחשבה שהדשא של השכן ירוק יותר עולה אצל הרבה מאד אנשים, בעיקר בחודשי הקיץ. בחודשים אלה הם מגלים שהתחזוקה של משטח הדשא שלהם הופכת למורכבת מאוד, כאשר טיפול שגוי עלול להביא לשינויים בלתי רצויים במראה, בגוון ובמרקם של הדשא. במקרים החמורים יותר, הדשא עלול להיהרס לחלוטין, לנבול ולהפסיק להוריק כלל.

במאמר זה נספק לכם מספר טיפים שיראו לכם שאם רק יודעים מה לעשות, ניתן לשמור על הדשא בכל מזג אוויר, אפילו במהלך הימים החמים ביותר של השנה.

 השקיה נכונה

בחודשי הקיץ (וברוב ימות השנה בישראל) חשוב להשקות את המשטח בתדירות ראויה, מה שמהווה תחליף לגשם שאינו אמור לרדת בחודשים אלה. תדירות ההשקיה משתנה בהתאם לסוג המשטח, למיקום שלו ולתנאי מזג האוויר הספציפיים, כאשר בקיץ עושים זאת לרוב מדי שלושה או ארבעה ימים (בסך הכל כ-3 מ"ק מים עבור 100 מטרים רבועים של דשא).

באשר לשעת ההשקיה, מומלץ לעשות זאת בשעות המוקדמות ביותר של הבוקר או אפילו לפנות בוקר, כאשר ניתן להשקות גם לאורך היום (אך רצוי לא לעשות זאת בשעות שבהן השמש קופחת במיוחד המים יתאדו במהירות וספיגתם תהיה פחותה). השקיה בלילה עלולה להפוך את הדשא לכר פורה למזיקים מסוגים שונים.

כיסוח דשא

הרבה אנשים אינם מודעים לכך, אבל הם מכסחים את הדשא שלהם בצורה שגויה וחושבים ששימוש במכסחת דשא טובה הוא כל מה שנדרש. מכסחת דשא טובה בהחלט יכולה לעשות הבדל, עם זאת הנזקים של כיסוח דשא ללא התחשבות בגורמים נוספים נותנים אותותיהם בכל ימות השנה, אבל בעיקר בקיץ, עד למצב של הרס מוחלט של הדשא. בחודשי הקיץ הלוהטים חשוב לתזמן את כיסוח הדשא לשעות שאינן חמות יחסית, מכיוון שבזמני שרב הסיכויים לנזק כתוצאה מהכיסוח עולים. חשוב להקפיד על כיסוח דשא בתדירות גבוהה ככל האפשר, מה שימנע מהדשא להגיע לגבהים שמסכנים אותו.

בחירה נכונה של משטח

לכל סוג של דשא יש מאפיינים ותנאים משלו, גם בכל מה שנוגע למזג האוויר. יש משטחים שמתאימים יותר או פחות לכל עונה, וחשוב אפילו יותר לכל משטח יש הוראות תחזוקה אחרות לחודשים החמים של השנה. לכן, כבר במעמד הבחירה צריך לחשוב על הימים החמים ביותר, לראות האם המשטח צפוי להישמר בהם היטב ולברר מהן הפעולות הנדרשות לצורך זה.

מניעת עשבי קיץ

עשבי קיץ הם אחת מתופעות הלוואי של מזג האוויר החם, כאשר הם פוגעים בצורה משמעותית במראה הירוק של המשטח. חשוב להדגיש כי בלתי אפשרי למעשה להרוס את העשבים לאחר שהם נובטים, כך שדרך הטיפול העיקרית מניעה צריכה להתבצע עוד באביב. יש כיום אמצעים רבים שמיועדים למנוע את צמיחתם של עשבי הקיץ.

אולי בכלל לבחור בדשא סינטטי?

מעבר לבחירה בדשא טבעי, קיימים כיום משטחים רבים של דשא מלאכותי (סינתטי), שמעצם ההגדרה שלהם יהיו פשוטים יותר לתחזוקה גם בחודשי הקיץ. נראה שהשאלה כאן היא במידה רבה שאלה של טעם. יש אנשים שהדשא הסינתטי לא יהווה עבורם תחליף ראוי לדשא חי, ומנגד כאלה שישמחו להיפטר מהתחזוקה הרבה של דשא טבעי, ומוכנים ליהנות מהירוק בעין, גם אם הוא מלאכותי.

שתף:

Facebook
WhatsApp
Email