כיצד לבחור מסור שרשרת?

ייעודו ושימושו העיקרי של מסור שרשרת הוא לכרות עצים. זהו מסור בעל עוצמה מאד גדולה אשר מאפשרת לו לבצע תפקיד זה. סביב המסור עצמו ישנה שרשרת חדה שמסתובבת מסביבו. שרשרת זו היא שמבצעת את החיתוך וכל מה שמולה נחתך בעוצמתה הרבה ומהר.

מקורו של מסור השרשרת עוד בשנת 1830, אך אז שימש לניסורן של עצמות בעקבות בעיות אורתופדיות. עקב כוחו הרב, הסבתו המקצועית לא אחרה לבא והוא הפך לכלי נפוץ לניסור עצים.

מסור שרשרת חשמלי

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מסורי שרשרת, מוטורי, נטען וחשמלי. מסור השרשרת החשמלי פועל על חשמל ויש לחברו לשקע בעת הפעלתו. מסור שרשרת מסוג זה מוצע במגוון גדלים המכסים את קשת הצרכים האפשריים הרלוונטיים. מסור זה מתאים במיוחד לגינון ביתי למטלות כגון: כריתה של עצים זעירים, גזמת ענפים ועוד.

מסור שרשרת נטען

קיימים גם מסורי שרשרת נטענים אשר פועלים על סוללות (הבולטים ביותר הינם הכלים הנטענים של "וויקינג" ו"סטיל") . מסורים אלה חלשים יחסית לשאר מסורי השרשרת ושימושם העיקרי הוא כריתה של ענפי עצים. הסוללה נטענת בכל פעם לזמן קצוב ויש להטעינה מחדש לפני שימוש נוסף במסור השרשרת.

מסור שרשרת מוטורי

מסור שרשרת מסוג זה פועל בעזרת בנזין. עוצמתו של מסור השרשרת המוטורי הינה גבוהה במיוחד וניתן לכרות בעזרתו גזעים של עצים, גם כאשר מדובר בגזעים עבים מאד. מסור זה יש לתחזק באופן קבוע ולמלא בו שמן ודלק. היתרון בצורת הפעלתו הוא האפשרות לקחת אותו לכל מקום ולהשתמש בו מבלי שצריך להתחשב באפשרות של טעינה חשמלית. גודלו של מסור השרשרת המוטורי גדול יותר ממסורי שרשרת אחרים והוא מותאם לשימוש מקצועי. עבור שימוש ביתי אין צורך במסור שרשרת מסוג זה.

תחזוקה

את כל סוגי מסורי השרשרת יש להשחיז ולשמן כל תקופה מסוימת כדי שלא יתבלו. ישנם בעלי מקצוע אשר יבצעו זאת בשבילכם וניתן גם לרכוש ערכה המיועדת לכך ולעשות זאת באופן עצמאי. כדי לשמור על המסור השתמשו בו רק על עץ.

צרו אתנו קשר לפרטים נוספים, שאלות, ייעוץ ורכישה.

כרטיסי אשראי
קניה בטוחה