תוכן העניינים

מסורי יד ומסורי שרשרת מומלצים

מסורי יד ומסורי שרשרת הם כלי עבודה המשמשים לצורך גינון וגיזום, כשמסור שרשרת משמש גם ככלי לצורך כריתה של עצים.

בשוק ישנו מגוון רחב של סוגים ודגמים, והבחירה שלכם במסורי יד ומסורי שרשרת מומלצים צריכה להיעשות על פי מספר פרמטרים, כשהפרמטר הראשון הוא המטרה שלכם ומה אתם רוצים לגזום.

ככל שמה שאתם מעוניינים לגזום גדול ודחוס יותר – כך יהיה לכם צורך במסור שרשרת, ולהיפך – ככל שהעבודה הינה אסתטיקה קלה של ענפים ועלים – מסור יד יהיה אידיאלי. 

מסורי יד ומסורי שרשרת – מהם ההבדלים? 

מסורי יד הם מסורים לא-חשמליים, והם מיועדים לגיזום של ענפים שאינם עבים וניתן לחתוך אותם באופן ידני. הם אידיאליים לעבודות גינון שונות וכן לשימוש בגינות פרטיות גם ללא ידע מקצועי בגינון. את מסורי היד ניתן לזהות בקלות – להב ארוכה ומשוננת עם ידית אחיזה מפלסטיק. מסורי שרשרת לעומת זאת הם מסורים בעלי מנוע ובמשקל של 4 ק"ג בממוצע, וניתן לחתוך איתם לא רק ענפים ועלים אלא גם לכרות עצים לצרכים שונים, ביניהם גינון ועצים לקמין. מסורי שרשרת נחשבים לכלי עבודה מקצועי יותר. 

מסורי יד מומלצים

לפניכם רשימה של מסורי יד מומלצים, מבית מותגים שונים ובמחירים שונים:

מסור מתקפל ARS דגם GL-18

מסור מתקפל מקצועי וארוך מתוצרת יפן, המצויד בלהב חיתוך כפולה עשויה מפלדת אל-חלד, מה ששומר על העמידות והאיכות שלה לאורך שנים. אורך הלהב הוא 18 ס"מ. מסור מתקפל ARS אידיאלי לחקלאים, גננים ובעלי גינות פרטיות. 

מסור גבהים מעוקל FISKARS דגם: 136527

מסור גבהים לעבודה בגובה מתוצרת פינדלנד, מיועד לגיזום של עצים ושיחים בשיטת חיתוך של משיכה. למסור מצורפת סכין תחתונה המבטיחה חיתוך נקי וכן עיקול עליון לעבודה יציבה ולמניעה של החלקה. אורך הסכין כולל ידית האחיזה – 56 ס"מ. הסכין אידיאלית לעבודות מורכבות הדורשות דיוק ובטיחות. 

מסור יד כפול SILKY דגם Gomtaro 270-8/10

מסור Gomtaro הוא שני מסורים במסור אחד: בחלקו העליון של הלהב ישנה שורת שיניים נוספת, כך שללא שינוי תנוחת היד כלל ניתן לנסר גם בחלקו התחתון של הענף במינימום סיכון לקריעה או שבירה שלו. אורך הלהב – 27 ס"מ, אידיאלי לחיתוך בעץ חי ורטוב.  

מסורי שרשרת מומלצים

לפניכם רשימה של מסורי שרשרת מומלצים, לעבודות גיזום קל וחיתוך של עצים כבדים:

מסור שרשרת OLEO-MAC דגם 932

מסור חשמלי לגיזום עצים,  מתוצרת איטליה, מיועד לגיזום בגובה ובעל מנוע חזק ואמין מאוד של 31 סמ"ר ו-1.6 כ"ס. המנוע אידיאלי לשימוש של חקלאים, גננים ובעלי גינות פרטיות, בעיקר לצורך עבודות גיזום. אורך הלהב היא 30 ס"מ ומספר החוליות בשרשרת עומד על 45.

מסור שרשרת IKRA דגם KSE2540

מסור חשמלי מתוצרת גרמניה, מיועד לחיתוך עצים לגינה או לקמין ולכן מאסיבי וחזק מאוד, עם הספק של 2,500 ואט. אורך הלהב 40 ס"מ והמשקל הכולל עומד על 4.4 ק"ג. מסור חשמלי IKRA מיועד בעיקר לאנשי מקצוע אשר עוסקים בחיתוך של עצים לצרכים שונים. 

מסור שרשרת STIHL דגם MS382

מחפשים מסור שרשרת בנזין מומלץ? לפניכם מסור שרשרת סטיל עוצמתי ומקצועי מתוצרת גרמניה, מיועד לבעלי מקצוע בתחום – חקלאים, קבלני כריתה ועבודות שונות בהיקפים גדולים. נפח המנוע 72.2 סמ"ק עם הספק של 5.3 כ"ס, והלהב היא באורך של 50 ס"מ. 

מסור חשמלי WOLF-GARTEN דגם CSE2240ED

מסור חשמלי לגינה הביתית, בעל מנגנון שימון אוטומטי וידית אחיזה רכה לעבודה נוחה. אפשרות לאחיזה בשתי ידיים. המסור בטיחותי מאוד ובעל מנגנון עתירה בעת נפילה כדי למנוע פציעה או חיתוך שלא נדרש והוא מומלץ לשטח של עד 500 מ"ר. הספר מנוע 2,200 ואט עם 230 ואט מתח הפעלה ואורך להב של 40 ס"מ. 

שתף:

Facebook
WhatsApp
Email