תוכן העניינים

מכסחות דשא מומלצות לגינה

אז איך בוחרים מכסחת דשא, האם עדיף מכסחת דשא ידנית או מכסחת דשא חשמלית מומלצת, למה צריך לשים לב, למה גם הגלגלים חשובים, איך מטפלים בשולי הגינה ואיך מתאימים את המכסחת לגודל הגינה? ריכזנו לך את כל הפרטים במאמר הבא.  

הדרך להגיע לגינה מושלמת, כזאת שאפשר להתגאות בה בפני החברים והמשפחה, עוברת דרך מכסחת דשא טובה, כזאת שיהיה לך כיף, נוח וקל לעבוד איתה וכזאת שתישאר איתך לאורך זמן, כדי שהדשא בגינה שלך יהיה מטופח, מרשים ושכיף להסתכל עליו כשיושבים בערב בגינה.

הדרך לגינה מסודרת וכזאת שכיף לשבת בה ולארח בה חברים ומשפחה עוברת דרך כיסוח הדשא בתדירות ובגובה הנכון ולכן צריך להשקיע ולבחור מכסחת דשא חשמלית מומלצת או אפילו מכסחת דשא ידנית, אם הגינה שלך גדולה מידיי למכסחת דשא חשמלית, לכן יש כמה דברים שצריך לשים לב אליהם בבחירת מכסחת דשא נכונה לגינה.

לקנות מכסחת דשא חשמלית מומלצת לפי גודל הגינה

גודל הגינה הוא הדבר החשוב ביותר שיעזור לך לקנות מכסחת דשא חשמלית מומלצת, מאחר  ומכסחת דשא חשמלית תעבוד הכי טוב בגינות עד 100 מטר, מאחר וצריך לקחת בחשבון את המרחק מנקודת החשמל ואת הכבל שמחובר אליה, כדי לא להפוך את הגינון למשהו מסורבל מידיי. 

הסיבה השניה שבגללה גודל הגינה חשוב כל כך היא שהמנוע של מכסחת דשא חשמלית יכול להתחמם יותר מידי, דבר שמזיק למכונה בטווח הארוך. לכן המכסחות החשמליות תוכננו לגינות קטנות יחסית ואם יש לך גינה גדולה יותר, אולי כדאי להעדיף מכסחות דשא נטענות או אפילו מכסחת דשא ידנית, כדי שהכיסוח יהיה יותר קל ונכון. 

מספר דרגות כיסוח בכל מככסחת דשא ידנית או חשמלית

הדבר השני שצריך לזכור כאשר באים לבחור מכסחת דשא ידנית או חשמלית הוא גובה הכיסוח. ישנם סוגים שונים של דשאים וכדאי להתאים את גובה הכיסוח לסוג הדשא שבגינה שלך. למשל לדשא מסוג זואיסה "אלטורו" גובה הכיסוח המומלץ הוא 3-5 סמ', ואילו לדשא מסוג יבלית "טיפווי" יספיק כיסוח של 1.5-2.5 ס"מ כדי לקבל מראה בריא. 

גובה הכיסוח המקסימלי הוא 6 סמ', לכן עדיף לקנות מכסחת דשא חשמלית, או אפילו ידנית, אם הגינה שלך גדולה, בעלת מספר דרגות ולהתאים את הדרגה לסוג הדשא, כדי לא להוריד יותר מידיי מהחומר הירוק בדשא ולהישאר עם פחות דשא ממה שרצית. גם לשיטת הכיוון ישנה חשיבות מאחר שלמרות שברוב המכסחות הכיוון נעשה בשני שלבים בלבד, בשני הגלגלים האחוריים ובשניים הקדמיים, ישנן מכסחות שמכוונות כל גלגל בנפרד ובמכסחות אחרות יהיה מנוף שיכוון את כל הגלגלים בבת אחת. 

סוג הגלגלים בכל מכסחת דשא חשמלית או ידנית

אך ההשקעה בקניית מכסחות דשא נטענות או מכסחת דשא ידנית לא נעצרת בדרגות או בבחירת סוג המכסחת, כי גם לגלגלים ישנה חשיבות גבוהה בכיסוח נכון של הדשא בגינה שלך. למשל גלגלים גדולים יתאימו יותר אם בגינה שלך יש דשא גבוה או שיש בליטות וקימורים בשטח ואילו גלגלים קטנים יתאימו לשטח ישר ודשא נמוך יותר. 

אם סוג הדשא שברשותך דורש כיסוח של יותר מפעם בשבוע, עדיף להשקיע ולקנות מכסחת דשא חשמלית מומלצת עם גלגלים עשויים מתכת ולא פלסטיק או גומי, כדי שהגלגלים יעמדו במשימה. גלגלים ממתכת מומלצים גם במקרים של גינות בשטח לא ישר או כאלו שדורשות תמרון בשטח. חשוב גם להקפיד לקנות מכסחת בעלת חיבור גלגלים איכותי כזה שיחזיק מעמד לאורך זמן, כדי למנוע עיוותים בגוף המכונה עם הזמן. 

דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון בעת קנייה של מכסחת דשא לגינה

כאשר מכסחים את הדשא נוצר גזם, שצריך לאסוף. כל מכסחת מגיעה עם שק או מיכל, אך ישנן מכסחות בלי אפשרות איסוף. אם ברצונך להפוך את הגזם לדשן כדאי לבחור מכסחת שתכסח אותו בצורה הדקה ביותר שאפשר ותפלוט אותו חזרה וכך יווצר דישון טבעי, שעוזר להשגת דשא בריא וירוק לטווח רחוק. 

כאשר מכסחים את הדשא, יש נטייה לשכוח משולי הגינה וכך פוגעים במראה הכללי של הגינה. כדי למנוע מצב בו שולי המדשאה לא מטופלים כראוי, מומלץ לשתול את ערוגת השיחים בהפרש גובה של 5-10 סמ' מהמדשאה וכך לכסח את השוליים בעזרת חרמש בצורה נאה יותר. 

 

מתי קונים מכסחת דשא רובוטית ולמה?

המחיר של מכסחת דשא רובוטית גבוה מאוד והן דורשות מספר פעולות מקדימות כמו פינוי מכשולים והקמת גדר סימון באופן חד פעמי, אשר נחשבת לפעולה קשה באופן יחסי,  אך למכסחת דשא רובוטית יש יתרונות כמו היכולת להתמודד עם מכשולים קבועים והיכולת לכסח את הדשא בלי התערבות נוספת מצידך. 

המחיר הגבוה של המכסחת הרובוטית חוסכת את הפעולה הפיזית של הכיסוח, בעיקר אם מדברים על מכסחת דשא ידנית ועל כיסוח תכוף. אם הגינה שלך ישרה באופן יחסי, מכסחת רובוטית תעזור לך להתמודד עם פעולת הכיסוח בצורה טובה, קלה ופשוטה יותר מאשר כל מכסחת אחרת. 

לסיכום:

 

בחירת מכסחת דשא חשמלית מומלצת, מכסחת ידנית או אפילו מכסחת דשא רובוטית היא בחירה קריטית אם ברצונך להגיע לדשא ירוק בגינה, כזה שיהיה אפשר להתגאות בו בפני השכנים, המשפחה והחברים ושיהיה אפשר לשבת בו בכיף כל ערב. כיסוח נכון של הדשא בתדירות ובגובה המתאימים יעזור לדשא להיות ירוק ובריא לאורך זמן. אתר סופרלנג מזמין אותך להיכנס ולבחור את המכסחת הנכונה עבורך או ליצור קשר עם נציג מקצועי של החברה. 

שתף:

Facebook
WhatsApp
Email