תוכן העניינים

דישון לקראת החורף

הסתיו כבר כאן, הימים מתקצרים ומזג האוויר משתנה חליפות ואט-אט יורדות גם הטמפרטורות בקרקע
 זה הזמן לבדוק להכין את גינתנו לחורף.
בחורף עם ירידת הטמפרטורות בקרקע אט-אט מתחת ל-15ºC, פעילות בית השורשים בקרקע נחלשת,
ויעילות קליטת יסודות ההזנה פוחתת במידה משמעותית. קצב הצימוח של צמחי הגינה והמדשאה פוחת
והגינה נכנסת לתרדמת חורף. חשוב לציין שהקרקע אינה מגיבה מהר כל-כך לשינויי אקלים קיצונים
האופייניים לחורף הישראלי, ולכן גם מספר ימי קיץ אחרי שבוע של חורף אמיתי לא יחממו דיו את הקרקע ומערכת השורשים לא תתעורר מהר כ"כ לפעילות מחודשת.
זה הזמן למתן דישון אחרון לפני החורף, דישון בעל יחס נכון בין יסודות ההזנה לקבלת תוצאות רצויות,
לשמור על גינה מטופחת ובעלת יכולת התאוששות מהירה לקראת האביב שלאחריו.

 

אקוגן-מבית "אלגו השקיה"מציגה בפניך שלל פתרונות הזנה לתחזוקת הגינה לקראת החורף:

 

מדשאות:
דשן עתיר בחנקן למתן צימוח נמרץ אחרון לחורף, מנת זרחן נוספת לחיזוק השרשה ומנת אשלגן מרוכזת לחיזוק הדשא תוך מתן עמידות לתנאי החורף הקשים באשר יהיו.
למדשאות באזורי אקלים קיצוניים יותר ואו למדשאות רגישות יותר (דשא מסוג "אלטורו") מומלץ להשתמש  בדשן "דשא ירוק" סתיו-חורף, דשן איכותי המועשר בברזל ומורכב מגרגרים קטנים במיוחד לשיפור יעילות ההזנה. מדשאות באזורי אקלים מתונים יותר והרגישות פחות (דשא "דרבן גראס" לדוגמה) מומלץ לדשן ב"דשן למדשאות" סתיו-חורף

 

צמחית הגן:
גם כאן לדישון תפקיד חשוב בהכנת, באחזקת הגינה ובקיום הצמח לקראת החורף. הזנה נכונה מאפשרת לשמור על קיום תהליכים שונים החיוניים לצמח. לעצי פרי, עצי נוי, ירקות, צמחי תבלין ופרחים ישנן דרישות הזנה שונות, לאקוגן מגוון פתרונות לתחזוקה שוטפת.
פרחים ועצי נוי– בעוד שאשלגן בריכוז גבוה חשוב מאוד לחיזוק מערכות ההובלה בעץ, הרי שהזרחן בונה מערכת שורשים חזקה ועמידה לסחף ותנאי קרקע קיצוניים, והחנקן נותן דחיפת צימוח אחרונה, דשן  "גן פורח" (דשן בשחרור מבוקר ל-4 חודשים)  נותן פיתרון אופטימאלי, כמו גם לפרחי הגן המקבלים את הדרוש לפריחה מלאה.
עצי הדר ופרי –  "דשן פרי" אשר משמש לקבלת עץ עם יחס פרי נוף מיטבי ופרי מלא, איכותי ובשל, מוכיח את יעילותו גם לעונת החורף עם יחס מיטבי של יסודות ההזנה.
להבטחת אספקת ירקות ותבלינים יפה ורציפה נשתמש ב"דשן גן ירק", העשיר בחנקן ואשלגן ביחס זהה ובשחרור מבוקר ל-3 חודשים המבטיח את כל צרכי ההזנה למחזור גידולי שלם.

 

 ומה בנוגע לצמחי אדנית ועציץ? – לסחלבים אנו ממליצים להשתמש ב"דשן נוזלי לסחלבים" הנותן יחס מיטבי הן לצימוח והן לפריחה. בעוד לצמחים ירוקים  נמליץ על דשן ביו נוזלי לצמחי בית המבוסס על אצות-ים המועשרות ביסודות הזנה ומשפרות את מבנה מצע הקרקע של הצמחים. לצמחים פורחים נמליץ על דשן ביו לצמחי מרפסת.
למעוניינים לשאול שאלות פרטניות אשמח לענות דרך האתר.
אודי כרמי, אגרונום
מנהל מוצרי אקוגן

שתף:

Facebook
WhatsApp
Email