מזמרה

לאילו פעולות גינון משמשת מזמרה?

בכל חנות כלי גינון תוכלו למצוא בדרך כלל סטנד שלם עמוס בדגמים שונים של מזמרות בגדלים שונים, אורכים שונים, צבעים שונים ואפילו תצורות שונות של הלהבים. לכל אחד מן הדגמים האלה ישנן מטרות מעט שונות, אבל בסופו של דבר מזמרה הוא כלי גינון בעל מטרה אחת ברורה, כפי שניתן להתרשם גם מהצורה שלה: לחתוך. בצורה מדוייקת יותר, תפקידן של מזמרות הוא לגזום צמחייה קרי, עלים, גבעולים ואפילו ענפי עץ דקיקים. יחד עם זאת, כאשר רוכשים את אחד הדגמים, יש לוודא שהדגם הנבחר הוא המתאים לצרכים ולסוגי הצמחים שאתם מעוניינים לגזום.

דגמים שונים של מזמרות למטרות וסוגי צמחים שונים

גיזום גבעול של פרח עדין אינה דומה לגיזום שושנה עם גבעול עבה וקשיח, ולבטח אינה דומה לגיזום של ענף עץ דקיק. העניין הוא ששימוש בדגם הלא מתאים עלול להוביל לשחיקה מהירה מאוד של הלהבים, ובכך לפגום ביעילות העבודה שלהם. בגיזום ישנה חשיבות רבה לעבודה חלקה ונקייה שתשיג את מטרת הגיזום אך לא תפגע בצמח. במידה והלהבים מתחילים להתקהות, פעולת הגיזום הופכת להיות קשה יותר ולבסוף מותירה סיבים הגורמים לקריעה של הגבעול, ולא לגיזום נקי שלו.

גיזום בצורה חכמה ובהתאם לסוג הדגם

השימוש במזמרות צריך להתבצע בשיקול דעת, ולא כל דבר שנראה לכם שאפשר לגזום באמצעותן הוא אכן אפשרי, או לפחות מומלץ. כך למשל, אתם עשויים לחשוב שבאמצעות מזמרה תוכלו לגזום ענפי עץ על ידי שילוב של חיתוך בתנועות ניסור עד לחיתוך הענף. בסופו של דבר הענף אכן ייחתך אבל המזמרה תיפגע מכך קשות ויהיה צורך להשחיז את הלהבים מחדש.

בחירת הדגם המתאים לכם ביותר בסיוע איש מקצוע

לפני שאתם בוחרים מזמרה, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע ולהסביר בדיוק איזה סוגים של צמחים אתם מתכוונים לגזום באמצעותה. בהתאם לכך, ימליץ לכם איש המקצוע על הדגם המתאים ביותר, וינחה אתכם גם כיצד לעשות בו שימוש, כיצד לשמור על הלהבים לאורך זמן וכיצד תוכלו להשחיז את הלהבים על מנת למקסם את איכות הגיזום.

כרטיסי אשראי
קניה בטוחה