חיפוי קרקע בטוף

 

 

 

 

 

גינה מודרנית כוללת בתוכה פינות חמד שונות אשר מתחברים ביניהם לשלמות אחת יפה לעין. ברור הוא, שמקובל לשים ברוב הגינות אזורי דשא ירוק. אין תחליף לדשא בגלל הנוכחות שלו, הפרקטיות של השימוש בו ועוד. דשא נותן לגינה את המרחב לישיבה, משחק, רביצה ועוד. אבל בגינות גדולות די מקובל היום לצמצם את גודל משטחי הדשא מסיבות רבות. הסיבה העיקרית היא הצורך בטיפולו ובהשקייתו. המים נחשבו לאורך השנים משאב חיוני שחסר למדינה, וכך, התפתחה מדיניות עיצוב של תחליפים לדשא.

 

יתרונות הטוף

 

טוף הוא דוגמא מצוינת לסוג של אבן מיוחדת שתפס מקום בגינות רבות ובשטחים ציבוריים רבים. הטוף הינו בעל מראה יפה, נעים לדרוך עליו, מבודד היטב בין קרקע בוצית בימי גשם, וגם משתלב היטב עם כל סוגי הצמחייה והחומרים הקיימים בגינה. ניתן להניח אותו ליד דשא, מתחת לגשרוני עץ, לצד בריכות נוי, ועוד. הוא יכול לשמש גם מצע לגידול צמחים, וכך, הוא רב שימושי. בפינות שבהם יש צל והדשא אינו גדל, ניתן להניח טוף והדבר מייתר את הצורך בהקמת דק ובמציאת פתרונות יקרים בהרבה.

 

טוף בגדלים וצבעים שונים

 

טוף בישראל מופק ברמת הגולן ומפעל טוף רמת הגולן חוצב אותו וגורס אותו לגדלים שונים. כך ניתן לראות טוף בגודל קטן ובינוני. ניתן לרכוש גם אבני טוף בגודל גדול והם משמשים לקישוט בתוך מסלעות לבנות והקונטרסט של הצבע מסיף חן למסלעה. ניתן למצוא טוף בצבעים שונים, כך שיש אפשרות בחירה. שימוש בטוף מייתר צורך בהשקיה באזור שהוא מונח, וזה מביא חיסכון במים. לכן, רשויות רבות וגינות פרטיות ואחרות משתמשות בו.

 

רכישה בכמויות גדולות

 

מעצבי נוי מרבים להשתמש בטוף ולעיתים, הם מניחים אותו ליד חיפויי אבן אחרים, חלוקי נחל ועוד. מומלץ לרכוש טוף בחנות שמוכרת ציוד לגינה, כלי גינון ועוד מוצרי השקיה אחרים. אפשר לשלב רכישת טוף עם רכישת פריטים אחרים עבור הגינה ולקבל הנחה משמעותית על רכישה בהיקף גדול. מקובל לרכוש טוף באריזות גדולות והמחירים נקובים בדרך כלל על פי קוב . ואולם ניתן לקנותו גם בכמויות קטנות יותר.

 

 

כרטיסי אשראי
קניה בטוחה